BestCare 24 angajeaza specialist consultanta si comunicare in limba germana la sediul din Cluj-Napoca

Suntem o companie multinationala, specializata in recrutarea de personal pe domeniul de ingrijiri de persoane varstnice, la domiciliu în Austria, 24h/24h. Avand in vedere dezvoltarea actuala a companiei, avem nevoie de un specialist consultanta si comunicare cu partenerii din Austria si Slovacia, la sediul nostru central din Cluj-Napoca!

Descrierea job-ului: Sustinere de interviuri, consultanta si comunicare cu partenerii din Austria si Slovacia.

Care sunt responsabilitatile tale?

  • Persoana de contact pentru problemele intâmpinate de personalul ingrijitor la pacienti si pentru comunicarea cu partenerii din Austria si Slovacia.

  • Sustinerea de interviuri in limba germana (directe/Skype);

  • Organizarea si sustinerea de interviuri in diferite orase ale tarii, impreuna cu echipa BestCare 24 din Cluj-Napoca;

  • Promovarea anunturilor in social media;

  • Selectia eficientă a personalului pentru fiecare caz in parte si distribuirea acestuia catre pacientii din Austria;

  • Informarea corecta a personalului ingrijitor cu privire la conditiile de munca si la detaliile contractelor;

Noi iti oferim:

  • Colaborare pentru o perioada nedeterminata, intr-o companie cu experienta in domeniul de ingrijiri la domiciliu si cu o activitate care se desfasoara pe plan international;

  • Salariu de baza crescător și programe stimulative;

  • O atmosfera de lucru bine organizata, dar destinsa în acelasi timp;

  • Posibilitatea de dezvoltare a carierei pe plan international.

  • Contract de muncă full-time, de 40h/saptamana, de luni – vineri;

Cerintele postului nostru:

  • Minim Studii liceale absolvite;

  • Limba germana la un nivel avansat – scris si vorbit;

  • Limba romana la un nivel avansat – scris si vorbit;

  • Limba engleza la un nivel mediu – vorbit.

Experienta ta:

  • Cunostinte de baza in prelucrarea datelor pe calculator;

  • Un mod de lucru organizat si responsabil;

  • Capacitatea de a lua decizii atat in echipa cat si independent;

  • Cunoasterea bunelor maniere, comportament si imbracaminte adecvata care sa denote incredere.

  • Carnet de conducere cat. B;

Vrei sa faci parte din echipa noastra? Contacteaza-ne cat mai repede, avem doar 1 loc disponibil!

Pentru a te inscrie la un interviu trimite un CV la peter.volek@bestcare24.atcristina.lapadus@bestcare24.ro sau contacteaza-ne la 📞 +43 699 14525214 / +40 755 951685 , asteptam sa te cunoastem!

For emergency cases        1-800-700-6200